Bóle brzucha i krwawienie w 9. tygodniu ciąży

Dzień dobry. 5dni temu zażyłam tabletki arthrotec odrazu zaczełam krwawić i miałam bóle brzucha. Po paru godzinach zaczęły lecieć ze mnie duże skrzepy. Do dziś mam bóle brzucha i krwawie jak przy okresie. Czy to znaczy że poroniłam ? Prosze o odpowiedź. Był to 9 tydzień ciąży więc nie wiem co teraz.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

W tej sytuacji należy zgłosić się do ginekologa. Wywołanie poronienia nie jest efektem zastosowania Arthrotecu, ale niepożądanym działaniem ubocznym leku.