Bóle brzucha i możliwość ciąży po odstawieniu tabletek

W sierpniu tego roku wzięłam ostatnie opakowanie pigułek anty po roku zażywania, bo lekarz zalecił mi 3-miesięczną przerwę. W pierwszym miesiącu okres dostałam tak jak podczas zażywania tabletek (w środę). Następny był kilka dni wcześniej (w niedzielę). Natomiast następnego już nie było. Powinien być 12.10. Boli mnie jednak brzuch tak jak do okresu już któryś dzień. Zdarzyło mi się współżyć bez prezerwatywy, ale z finałem poza pochwą. Test ciążowy był negatywny. Czy mam powody do obaw?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W celu wykluczenia ciąży sugeruję powtórzenie testu ciążowego. Brak miesiączki najpewniej jest jednak wynikiem przejściowych zaburzeń miesiączkowania w wyniku odstawienia tabletek. Nie ma powodów do niepokoju.