Bóle brzucha i odbytu u 4-latki

Moja 4 letnia córka od kilku dni narzeka na ból odbytu wcześniej oddawała kał normalnie dziś jednak robi po troszeczku bo mówi że boli ją kość w tyłku i boi sie robić , nie może siedzieć i co raz pojękuje że ją kuje w srodku, boli tak napadowo . czy tonapewno zaparcie czy może coś gorszego boję sie że to rak odbytu

może warto posmarowac odbyt wazeliną, zobaczyć okolice odbytu czy nie jest popękana? Czasem jak ma problem z kupka bo boli to można wsadzić ją do miski z ciepła woda i tam niech zrobi kupkę, ciepła woda troche pomaga, . Jeśli nadal ból w odbycieto może trzeba udać sie do chirurga dziecięcego lub gastrologa żeby zobaczyć co jest przyczyna bólu.