Bóle brzucha i plamienia a możliwość ciąży

Dzień dobry Mam taki problem @ ostatni miałam 05.02.2015r do 09.02.2015 cykle są raz 28 , 35, 29 dni, do dziś nie mam miesiączki test robiony 13.03.2015 wyszedł negatywnie pobolewa mnie brzuch jak przed okr dodam że byłam na usg 13.03.2015 wszystko było ok tylko a jednym jajniku były widoczne pęcherzyki i nic po za tym lekarz kazał mi przyjść dziś 19.03.2015 jeszcze raz na usg i wszystko jest ok. 4.03.2015 dostałam plamienia jak końcówka okresu przez 5 dni czy mam to traktować jako okres ?

Lek. Tomasz Budlewski

A kiedy były stosunki płciowe w tym okresie? Proponuję wykonać badanie beta hcg z krwi. Przy dodatnim wyniku od razu proszę udać się do lekarza ginekologa. Natomiast przy ujemnym wyniku sądzę, że należy poczekać do kolejnego planowanego okresu. Przy jego braku konieczne będzie rozszerzenie diagnostyki.

Trudno określić czy to jest prawidłowe krwawienie miesiączkowe w przypadku tak rozchwianych cykli menstruacyjnych. Radziłbym wykonać całościowy profil hormonów płciowych (estrogeny, progesteron, prolaktyna, LH i FSH), aby określić charakter zaburzeń hormonalnych, które mogą być powodem Pani dolegliwości. O wszystkim powinien zadecydować ginekolog prowadzący.