Bóle brzucha i plamienie przy Ellaone

Witam,od 2miesięcy zażywałam tabletki Vibin mini i jednocześnie lek Myconafine.W 12 dniu cyklu był stosunek,2 dni później byłam u ginekologa i poprzez usg dr stwierdził,że jestem przed owulacją i przypisał mi Ellaone(wzięte po ok 60h) i poradził odstawienie tabletek anty do następnego cyklu i z 1dniem okresu zacząć brać Vibin mini. W 3dniu po wzięlu Ellaone wystapiły bóle brzucha jak przy okresie i plamienie. Czy to już okres czy jeden ze skutków niepożądanych? I kiedy zacząć brać Vibin mini?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane plamienie mogło wynikać z zastosowania antykoncepcji postkoitalnej. Proszę poczekać do następnego krwawienia z rozpoczęciem stosowania tabletek.