Bóle brzucha i ropienie blizny po operacji wyrostka

Dzień Dobry. Mam pytanie. O to,że moja narzeczona jest 7 miesięcy po operacji wyrostka robaczkowego jego średnica wynosiła prawię 7 mm. Od jakiegoś dłuższego czasu boli ją strasznie brzuch właśnie od strony wyrostka i mdleje jej prawa noga. Czy to normalne po operacji czy coś może się dziać ? I jeszcze operacja była wykonana moim zdaniem nie prawidłowo bo goiła się rana bardzo nie spontanicznie tzn.Zrobiła się dziura na ranie i ropiała strasznie. Jakie mogą być przyczyny ?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie, prawdopodobnie objawy są niezależne od wykonanego zabiegu. W pierwszej kolejności proponowałbym USG brzucha oraz kolejno wizytę u chirurga.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków

Ropiejaca rana po operacji wyrostka to dość częsta sytuacja, spowodowana tym, że zapalnie zmieniony wyrostek zawiera zwykle bakterie i ropę, która może zakazić ranę.
W takim przypadku, po wygojeniu się rany , w jamie brzusznej powstają zrosty, które mogą być przyczyną bólu brzucha.
Pana narzeczona powinna skonsultować się z chirurgiem i wykonać USG jamy brzusznej.