Bóle brzucha i wynik antygenu nowotworowego

witam serdecznie ...szczerze powiedziawszy szukam informacji która by mnie trochę uspokoiła ...mianowicie sprawa dotyczy mojego taty który ma 76 lat i skarży się na bóle brzucha dziś odebrałam wyniki i antygen nowotworowy ca 19-9 wyszedł 37.14 H U/ml norma jest < 27 .Dodam ze tata jest cukrzykiem insulinowym po bajpasach i nie wiem co by jeszcze można by dodać .Puki co Pani doktor która zleciła badania mówi ze może to być cos innego ale ze tata schudł i boli go lewa strona brzucha jak leży ..

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Podwyższony wynik markeru Ca 19-9 nie potwierdza choroby nowotworowej. Jeśli u pacjenta doszło do obniżenia masy ciała oraz występują inne objawy (bóle w różnej lokalizacji, krwawienie, duszność, zaparcia naprzemian z biegunkami itd.) to należy u takiego pacjenta wykonać diagnostykę w kierunku nowotworów. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem.