Bóle brzucha i zaparcia

Mam 29 lat,od ok 2 miesięcy mam bóle brzucha i zaparcia, wzdęcia,początkowo były ciężkie do zlokalizowania(kłucie)teraz ból bardziej skupia się w dolnej części brzucha.Lekarz stwierdził zespół jelita drażliwego. od ok 2 mies. biorę debretin i sanprobi,w pierwszym 1 była znaczna poprawa,później bóle i zaparcia powróciły,może jednak lekarz się mylił?jakie powinnam zrobić badania?nie mam nietolerancji na gluten ani uczulenia na mleko,pasożytów nie mam,w usg wszytsko ok, ginekologicznie tez ok....

W takim wypadku do rozważenia pozostaje wykonanie kolonoskopii najlepiej po bezpośredniej konsultacji z gastroenterologiem.