Bóle brzucha i zaparcia u 2,5-letniego dziecka

Witam mam synka w wieku 2 latka i 6 miesiecy ciagle skarzy sie na bole brzuszka chodze do lekarza z ta przypadloscia od dłuzszego czsu jednak nadal nic dostal leki lactuloza bo podobno to przez to ze nie moze sie zalatwic.Ale sadze ze to nie przez to gdyz on z zaparciami ma problem od malego .Prosze o pomoc co mam robic no i oczywiscie lekarze nie chca zrobic usg brzuszka

Milena Lubowicz

W pierwszej kolejności proszę spróbować powalczyć z zaparciami u dziecka, właśnie laktulozą oraz oczywiście odpowiednią dietą. Proszę wykluczyć z diety kakao, czekoladę, białe pieczywo, nie podawać zbyt dużo mleka, za to owoce, warzywa, dużo wody do picia. Gdyby mimo to bóle brzuszka utrzymywały się nadal konieczna będzie pogłębiona diagnostyka.
Pozdrawiam