Bóle brzucha niezależnie od przyjmowania posiłków

Witam. Mam pytanie odnosnie bólów brzucha. Czy to przed jedzienie czy po jedzieniu pojawia sie bol brzucha na wysokosci mostka. wiem ze kiedys mialem wrzody ale znam juz uczucie bolu kiedy to byly wrzody. ten bol jest inny. Obawiam sie ze moze to byc Zapalenie trzustki oraz kamica pęcherzyka żółciowego. Prosze o wskazowki.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Przy dodatnim wywiadzie w kierunku choroby wrzodowej najbardziej prawdopodobny jest nawrót. Charakter bólu może się zmieniać. Można wykonać USG jamy brzusznej i wykonania próby trzustkowe oraz wątrobowe żeby wykluczyć kamicę pęcherzyka czy zapalenie trzustki. Ewentualnie w celu oceny choroby wrzodowej można wykonać gastroskopię. Pozdrawiam