Bóle brzucha po lewej stronie pod żebrami u 19-latki

dzień dobry. często mnie boli brzuch po lewej stronie mniej więcej na wysokości jak kończą się rzebra. ból jest tak jakby to były skurcze. lekarka wyczuł wzmozone tetnienie aorty brzusznej. jutro idę na badania krwi i moczu. a za 2 tyg na usg. dodam że zmagam się z tym bólem 4 rok, i rok temu miałam te same badania i nic nie bylo (wtedy doktor nie wyczuła nic z aorta). powinna się zacząć martwić? czy to może być coś poważnego?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyczuwalne tętnienie aorty faktycznie może wskazywać na poważną chorobę, ale należy poczekać do usg z ostateczną diagnozą.
Pozdrawiam