Bóle brzucha po wypróżnieniu

Witam Mam bóle brzucha przy wypróżnianiu, aż do utraty przytomności, ból skurczowy, promieniujący do pleców aż w nogi, ustępuje po wypróżnieniu lub oddaniu gazów, trwa to różnie czasem godzinę, czasem trzy, zdarzało się to już ale raz na rok, na pół, różnie. Teraz jestem w 12 tygodniu ciąży i zdarzyło mi się w ciągu 4 dni 2 razy, biorę w takim wypadku paracetamol 500mg, no-spe 40mg i sumeticon, czy mogę wziąć np jeszcze Duspatalin Retard, pomagał mi przez dłuższy czas, jednak nie byłam w ciąży.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ze względu na brak wystarczających badań lek nie jest zalecany w okresie ciąży. Wskazana konsultacja internistyczna u lekarza rodzinnego i diagnostyka występujących objawów.