Bóle brzucha pod prawym żebrem

od kilku miesięcy mam bóle brzucha pod prawym żebrem które promieniują często aż na plecy. Bóle są właściwie na okrągło. Zauważyłem że są silniejsze po wypiciu alkoholu lub jedzeniu. Prawie codziennie rano budzę się z bólem na plecach. Moje przypuszczenia to chore nerki lub trzustka. Przez długi czas nadużywałem alkoholu oraz nie dbałem o siebie. Proszę o informację jakich badań powinienem się podjąć. Pozdrawiam, Bartosz

Słusznie sadzi Pan, że powodem może być alkohol. Do możliwych uszkodzeń należy dodać wątrobę. Proszę udać się do lekarza rodzinnego - pokieruje diagnostyką i leczeniem.