Bóle brzucha poniżej pępka

witam, od 2 dni mam ból brzucha po lewej stronie trochę poniżej pępka , który przy nacisku jest bardzo silny i promieniuje tak jakby do pleców w stronę krzyża i lekko do prawej strony brzucha. co to może być? czy to cos bardzo poważnego?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe najpewniej są wynikiem patologii przewodu pokarmowego. Przede wszystkim proszę zastanowić się kiedy ostatnio oddawał Pan stolec. Przyczyną może być bowiem zaparcie. W celu ustalenia konkretnej przyczyny sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który wdroży właściwe postępowanie diagnostyczno-lecznicze.