Bóle brzucha poniżej żeber

Boli mnie brzuch po lewej stronie, tuż poniżej żeber. Zdarza mi się tak raz na jakiś czas i zwykle albo jest to chwilowe, albo pomaga nospa albo maść rozgrzewająca, ale tym razem trzyma już od ponad godziny ani to ani to nie pomogło. Czasami jest to ból całkiem od lewego boku i trochę wyżej (na wysokości dolnych żeber i sprawia wrażenie jakby to mogły być mięśnie), a czasem właśnie tuż poniżej żeber i bardziej w głębi. Ból nie jest bardzo silny i łagodnieje przy ucisku. Co to może być?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania nie jestem w stanie postawić diagnozy. Radze udać się do lekarza. Czy zauważyła Pani związek z przyjmowaniem jakiś posiłków? Być może to błędy dietetyczne?