Bóle brzucha powyżej pępka i nudności

Witam. Od prawie dwoch miesiecy mam problemy zwiazane z brzuchem. Czesto boli mnie brzuch powyzej pepka i zoladek, do tego dochodza nudnosci i raz na dwa tygodnie odruchy wymiotne (wymioty bez tresci). Mialam robiona morfologie i usg brzucha (wszystko w normie) oraz badanie kalu na obecnosc pasozytow i krew utajona, tez nic. Najbardziej martwia mnie te odruchy, bo nigdy takiego czegos nie mialam, na drugi dzien po nich czuje sie slabo, pozniej przechodzi na jakis czas. Co mi moze byc?

Witam,

Objawy, które Pani zgłasza stanowią wskazanie do wykonania gastroskopii. Wymioty występujące w krótkim czasie po posiłku - poniżej 1 h mogą wskazywać na istnienie zwężenia odźwiernika - często w przebiegu choroby wrzodowej. Z kolei wymioty występujące po 4-6 h po posiłku mogą wskazywać na atonię żołądka lub zwężenie dalszych odcinków przewodu pokarmowego. Proszę się nie bać, badanie wykonuje się po specjalnym przygotowaniu i pozwoli ono ustalić przyczynę, a co najważniejsze usunąć ją, tak, aby czuła się Pani dobrze. Proszę udać się do Poradni Gastroenterologicznej. Przed badaniami proszę jeszcze wykluczyć ciążę, jako przyczynę nudności i wymiotów.

Pozdrawiam

MD