Bóle brzucha, problemy z wypróżnianiem

Witam, am pewien problem. Miesiac temu podczas miesiaczki mialam silne bole w okolicy odbytu, najgorzej bylo przy wypróznianiu. Po miesiaczce przeszlo ale teraz od kilku dni czasami mnie boli, czesto tez jak siadam to odczuwam tam bol... Ogolnie mam problemy z wyproznianiem, czesto mniewam bole brzucha i rozwolnienie, zazwyczaj po mleku i jogurtach. Proszę o pomoc. Dodam jeszcze ze mam 19lat

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć wiele przyczyn. Mogą być bowiem wynikiem choroby hemoroidalnej, szczeliny odbytu, stanu zapalnego jak i wielu innych patologii dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko skonsultować się z lekarzem POZ, który oceni okolicę odbytu oraz pokieruje dalszym postępowaniem.