Bóle brzucha przed snem u dziecka

6-letnią córeczkę boli brzuch od marca 2015r, przed spaniem codziennie, w dzień nie zawsze. 3x była w szpitalu, często infekcje, nawracająca glistnica (na razie spokój). Wkłada do ust brudne ręce, zabawki i co popadnie. $x USG brzucha i nic! Byłam u gastroenterologa i przepisał jej Debridat i Helicid. Mimo że córka w szkole była nadpobudliwa i nerwowa z powodu bóli, to po lekach stała się apatyczna, a ból dalej ma. USG w poradni 16 luty - płaczę na samą myśl... bo żal mi dziecka! Monika

Przyczyną bóli może być nawracająca glistnica, ponieważ nie zawsze badania dają 100% pewność. Jeśli córka je bezpośrednio przed spaniem to może mieć dolegliwości związane z refluksem żołądkowo-przełykowym. Warto zwrócić uwagę czy dolegliwości nasilają się po jakimś konkretnym rodzaju jedzenia. Może warto byłoby wykonać diagnostykę w kierunku alergii pokarmowej lub choroby trzewnej jeśli nie była wykonana w szpitalu.
Jeśli te badania nic nie wykażą trzeba zastanowić się czy nie ma jakieś psychologicznej przyczyny opisanych przez Panią dolegliwości- np. szkoła lub jakieś inne problemy.
Pozdrawiam,
Anna Ratajczak