Bóle brzucha przypominające przepuklinę

Witam.Mam ból od miesiąca brzucha.Pierwsze dwa tygodnie bolało mnie po prawej stronie pępka(jakby przepuklina),prawa była jakby trochę większa i twarda,potem ból przeniósł się niżej(w podbrzuszu)tez po prawej stronie i tez jakby przepona .Ból nie jest duży,raz większy raz mniejszy.Jak uciskam w tym miejscu to nie boli.Mam jakby małe wybrzuszenie ,widzę je pod kontem oka,normalnie je nie widać,raz jest wiekszę a czasem go w ogóle nie widać.Morfologia i usg robione i jest ok.Co to może być?

Bez bezpośredniego badania na pewno żaden lekarz nie postawi Panu diagnozy. Żeby wykluczyć przepukliny w powłokach brzusznych wystarczające jest zwykłe badanie przez lekarza ręką brzucha. Po badaniu przez lekarza na pewno dowie się Pan coś więcej na temat swoich dolegliwości i jak będzie potrzeba zostanie Pan wysłany na dodatkowe badania np. USG jamy brzusznej.

Lek. Tomasz Stawski

Szanowny Panie - konieczne jest bezpośrednie badanie brzuch przez chirurga. Zapraszam (w internecie znajdzie Pan wszystkie informacje)
Dr n. medycznych Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg,gastrolog, Kraków