Bóle brzucha spowodowane stresem szkolnym

dzien dobry.mam male zapytanie.mam 7 letniego syna ktory od wrzesnia poszedl do szkoly.wszystko bylo ok.az do teraz.skarzy sie na bol brzucha.ja jako matka uwazam ze jest to spowodowane stresem,gdyz w jego klasie jest kolega z ktorym chodzil do przedszkola i ktory ciagle go bije ,popycha,lub kopie.moja rozmowa z rodzicami nie przyniosla skutku i dlatego moje dziecko nie chce chodzic do szkoly z obawy przed kolega.nadmienie ,ze mial zrobione badania krwi,moczu,kalu na pasozyty oraz USG jamy brzus

Witam,
w przypadku,gdy zna Pani żródło cierpień dziecka powinna Pani stanowczo stanąc w jego obronie wobec wychowawcy klasy i zażądać zadośćuczynienia/np.publicznego przeproszenia syna,kary dla tamtego itp/.W szkole są ponadto pedagodzy,jest wreszcie sąd,który powołuje biegłych,świadków itp.Piszę o wszystkich mozliwościach do wykorzystanioa,gdyż nie wolno Pani,pozbawić syna opieki w takiej chwili.Jest to Pani zadanie rodzicielskie.I nawet,jeżeli się okaże,że to syn go zaczepia,to nie będzie Pani żyła w poczuciu krzywdy dziecka w inaczej spojrzy na problem.
Prosze zacząc od zgłoszenia wychowawcy.
Pozdrawiam

Witam. Ból brzucha to najczęstszy objaw stresu u dzieci, myślę że ma Pani rację w swoich przypuszczeniach. Proszę się nie poddawać i być rodzicem "upierdliwym", powiedzieć o wszystkim wychowawczyni i dyrekcji i żądać rozwiązania, upierać się przy rozmowie z rodzicami przy kolejnych epizodach przemocy wobec Pani syna. Zawsze może Pani zagrozić wezwaniem policji, to często rodziców takiego łobuza otrzeźwia. Z drugiej strony, dziecko które bije inne dzieci może być ofiarą przemocy domowej, więc trzeba być tu bardzo ostrożnym. Państwa obowiązkiem jest dbać o własne dziecko a obowiązkiem dyrekcji i nauczycieli jest zapewnić mu bezpieczeństwo na terenie szkoły. Proszę rozważyć pomysł zapisania syna na jakieś sporty walki, np. aikido, żeby się umiał obronić. Pozdrawiam i życzę powodzenia!