Bóle brzucha w jego lewym górnym kwadracie po wypiciu piwa

Bóle brzucha w jego lewym górnym kwadracie po wypiciu piwa (nie wcześniej niż 24h po) promieniują do pleców na tej samej wysokości (jak odbicie lustrzane).

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe wskazują na schorzenia żołądka, np. zapalenie błony śluzowej. Jeśli jednak tylko picie alkoholu wywołuje objawy sugeruję zrezygnować z alkoholu!