Bóle brzucha w okolicy pępka

Witam. Mam pytanie, moja córka, która ma obecnie 10 lat, średnio 2-3 razy w tygodniu uskarża się na bóle brzucha w okolicy pępka. Jak mówi dokuczliwe, trwają ok. 1-2 godz., w tym momencie traci apetyt i dobre samopoczucie. Nadmieniam, że wagę ma prawidłową i dobrze się odżywia. Czy może to być wina pasożytów? Albo czego? Pozdrawiam, z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Charakter dolegliwości występujących u Pani córki (pojawianie się okresowe i samoistne ustępowanie bólu, lokalizacja w okolicach pepka) może świadczyć o czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego (nie stwierdzamy w ich przypadku choroby somatycznej). Bardzo często u dzieci w wieku szkolnym występowanie bólu brzucha związane jest z przewlekłym stresem i problemami emocjonalnymi. Jednak w celu wykluczenia poważnych chorób przewodu pokarmowego (zapalnych, metabolicznych, pasożytniczych i innych) wskazana jest konsultacja pediatryczna. Lekarz po zebraniu wywiadu i zbadaniu dziecka zdecyduje o konieczności dalszej diagnostyki.