Bóle brzucha, wzmożony apetyt przy plamieniu

Jak wygląda plamienie implantacyjne? Czy krwawienie 4-dniowe, ale rzadsze niż zazwyczaj i o jaśniejszej krwi, może wystąpić w czasie ciąży? Wystąpił ból brzucha, zwiększony apetyt (jak często). Jedyny (baaardzo wątpliwy) kontakt ze spermą mógł nastąpić na 3 dni przed pierwszym dniem menstruacji (teoretycznie dzień bezpłodny), nie miała miejsca penetracja, błona dziewicza nie została przerwana - nigdy nie odbyła się penetracja.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w opisywanej sytuacji ryzyko zajścia w ciążę jest niskie. Krwawienie implantacyjne pojawia się rzadko, z reguły jest mniej intensywne i krótsze, w przypadku regularnych miesiączek pojawia się przeważnie wcześniej, niż spodziewany okres. W razie wątpliwości proponuję wykonanie testu ciążowego.