Bóle brzucha, zaparcia i boleści podczas wypróżnienia

witam,mam problemy z brzuchem boli mnie nie ciagle bole sa przerywane,ale mam zaparcia przy wyproznianiu ma bolesci brzucha.po za tym po jednej stronie brzucha lewej jest twardszy niz po drugiej,nie wiem co mam robic.prosze o odpowiedz.
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
W podejrzenie choroby można w tym wypadku stwierdzić wyłącznie na podstawie badania lekarskiego. opisywane dolegliwości świadczyć mogą zarówno o infekcji, jak i zapaleniu, czy chorobie nowotworowej.
Dlatego w przypadku nieustępowania dolegliwości zalecam kontakt z lekarzem rodzinnym, a w przypadku nasilenia bólu, pojawienia się krwi w stolcu udanie się do szpitala