Bóle brzucha, zawroty głowy... Czy to mogą być wczesne objawy ciąży?

Witam. 6 dni po stosunku (zabezpieczonym prezerwatywą) obudziły mnie straszne skurcze podbrzusza. W dzień miałam lekkie zawroty głowy. Moja temperatura wynosi prawie 37 stopni. Dodam, że cierpię na zespół jelita wrażliwego i ostatnio jestem narażona na stres. Czy mogą to być wczesne objawy ciąży? Czy 7 dni po stosunku to za wcześnie, by mogły wystąpić objawy?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najwcześniejszym, a jednocześnie dającym dużo do myślenia objawem ciąży jest brak miesiączki. Nudności, bóle brzucha, wymioty, itp. mogą być spowodowane wieloma innymi przyczynami, dlatego wnioskowanie o ciąży przy ich wystąpieniu nie ma dużej wartości... Proszę poczekać na wystąpienie miesiączki i nie denerwować się na zapas. Prezerwatywa ma dosyć dużą skuteczność. Ma dość duży wskaźnik Pearla.

Objawy opisane przez Panią mogą być spowodowane tzw. grypa żołądkową lub zatruciem pokarmowym. Proszę w miarę możliwości poleżeć w łóżku, wypocząć, zażyć jakiś lek na gorączkę... Jeśli dolegliwości nasilą się lub będą trwały niepokojąco długo, proszę udać się do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam!