Kobieta , 45 lat Witam ! Od prawie roku zmagam się z bólem brzucha zgaga pieczeniem w jamie brzusznej nudności przyspieszone tętno oraz wzdęcia z oddawaniem gazów ból czasami idzie do pleców. Wszystkie moje wyniki krwi są w normie elastaza w kale teź w listopadzie miałam badanie eus gdzie wykazało małą 6mm zmianę torbielowatą wynik odnośnie pzt ujemny. W lutym ubiegłego roku miałam ercp usunięcie kamienia z przewodu źółciowego. Co moźe być przyczyną mojego samopoczucia czy przepuklina rozworu przełykowe refluks?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy Endoskopowa cholangiopankreatografia wsteczna – ECPW to endoskopowa cholangiografia wsteczna. Jest to badanie dróg żółciowych oraz przewodu trzustkowego, które wykonuje się na zlecenie lekarza. Przeprowadzane jest w przypadku, gdy u pacjenta zostały zdiagnozowane: żółtaczka o nieznanym podłożu, podejrzenie kamicy lub raka przewodów żółciowych, objawy przewlekłej choroby trzustki, bóle w nadbrzuszu, a także gdy pojawia się potrzeba ocena stanu dróg żółciowych, na przykład przed zabiegiem.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: