Bóle dolnej części pleców i wynik MRI kręgosłupa

Od ok 5 lat mam bóle dolnej cześci pleców. Zrobiłem MRI kręgosłupa L-S. L5/S1 Zmiany zwyrodnieniowe Modic I w przednich częściach trzonów. Obniżenie, dehydratacja i niewielkiego stopnia uwypuklenie kr m/kręgowego z uciskiem na prawy korzeń nerwowy. Kanał kręgowy bez cech stenozy. L4/L5 Niewielkiego stopnia uogólnione uwypuklenie krążka z uciskiem na worek oponowy i prawy korzeń nerwowy. Dyskogenne ograniczenie otworów m/kręgowych. Wizytę u lekarza mam za miesiąc. Czy to poważne schorzenia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wszystkie opisane w wyniku nieprawidłowości świadczą o chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Póki co proszę jednak cierpliwie poczekać na zaplanowaną wizytę u lekarza (podejrzewam specjalisty neurologa czy też ortopedy). Lekarz zinterpretuje podany wynik w oparciu o dane kliniczne i wdroży właściwe leczenie.