Bóle dołu pleców i opis RTG kręgosłupa

Dzień dobry. Od ok. trzech tygodni boli mnie prawa strona pleców na dole, ból często promieniuje do dołu brzucha i biodra. Najgorzej jest po nocy. Zrobiłam badanie ginekologiczne, morfologię, CRP, OB i wszystko wyszło w normie. Następnie dostałam skierowanie na rtg kręgosłupa pr. i biodra prawego. W opisie zdjęcia jest napisane, że zatarta jest struktura górnej częśći trzonu L3. Czy to jest coś poważnego ?

Witam serdecznie,

Przyczyn zatartej struktury górnej części trzonu L3 może bć wiele. Warto wykonać badanie densytometryczne w lokalizacji odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz bliższego końca kości udowej czyli tzw. szyjki kości udowej w celu diagnostyki w kierunku osteoporozy. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub ortopedą w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.