Bóle dołu pleców po prawej stronie i częste oddawanie moczu

Witam, mam taki problem..pobolewa mnie dolna prawa strona pleców,siusiam bardzo często mogłabym nawet co 5 minut i tak już od jakiegoś tygodnia,jak sikam nic mnie nie boli, na domiar, zaczęłam załatwiać się na czerwono,przez jeden dzień miałam biegunkę teraz jej nie mam ale nadal załatwiam się na czerwono.Pytanie,czy mogę przeczekać jeszcze koło tygodnia,aby iść do mojego rodzinnego lekarza?(obecnie jestem w Polsce,ale tu nie mieszkam,a w następnym tygodniu wracam za granice do siebie do domu.)

Witam! Opisane przez Panią objawy wymagają wyjaśnienia. Proszę nie zwlekać z udaniem się do lekarza. Może Pani skorzystać z Nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej - informacje o najbliższej placówce znajdzie Pani w internecie. Może się Pani też zorientować, czy najbliższa Poradnia Lekarza Rodzinnego przyjmie Panią w ramach jednorazowej wizyty. Jeśli miałaby Pani czekać na wizytę, to warto w międzyczasie wykonać prywatnie podstawowe badania. Na pewno wskazane jest wykonanie analizy ogólnej moczu - może to Pani wykonać w dowolnym laboratorium diagnostycznym za mniej niż 10 zł - na wynik czeka się zwykle kilka godzin. Dodatkowo może Pani wykonać morfologię krwi z rozmazem (koszt kilkanastu zł) i ewentualnie CRP. Wybranie się do lekarza z wynikami pomoże szybciej postawić trafną diagnozę i zalecić odpowiednie leczenie.