Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 1 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle dziąseł i krwawienie zębów przy myciu

Dzien dobry, mam takie pytanie strasznie bola mnie dziasla i krwawaia mi przy myciu zebow, w dodatku czuje rope w jamie ustnej. Co moge zastosowac by przestalo bolec?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk Stomatolog

Należy zastanowić się nad przyczyną takiego stanu a może ich być wiele - należy zgłosić się do lekarza periodontologa. Dorażnie proszę zaopatrzyć się w płukankę Eludril - używamy 3 x dziennie w rozcieńczeniu 1 do 3 z wodą ( maksymalnie dwa tygodnie ), oraz preparat Elugel który nakładamy bezpośrednio na dziąsłą pozdrawiam lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Przede wszystkim powinna udać się Pani do dentysty, najlepiej specjalisty periodontologa - w takich sytuacjach konieczna jest pełna diagnostyka i ustalenie przyczyny obecnego stanu jamy ustnej ( doraźne leczenie pomoże na krótki okres czasu, a długoterminowo może skutkować poważnymi chorobami dziąseł i przyzębia ). Dopóki nie odwiedzi Pani lekarza można płukać jamę ustną płynami antyseptycznymi ( np. Eludril ). Proszę pamiętać o dokładnej codziennej higienie jamy ustnej ( mimo przykrych dolegliwości niezwykle ważne jest, aby nie zaprzestała Pani szczotkować i nitkować zębów ).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety