Bóle dziąseł, zwłaszcza podczas jedzenia

Bardzo bolą mnie dziąsła. zwłaszcza podczas jedzenie. W niektórych miejscach (pomiędzy szóstką, a piątką - po lewej na górze i po prawej na dole) zauważam, że dziąsło jest spuchnięte, trochę jakby sflaczałe. Mam wrażenie, ze podczas jedzenia zęby wciskają mi się w dziąsła. Żele stomatologiczne nie pomagają. Nie wiem czy dojdzie w liście, ale przesyłam link z zdjęciem rtg, bardzo proszę o ocenę http://commed.polki.pl/download/file.php?id=12462

Witam

Nie pisze Pani, czy bolą Panią wszystkie dziąsła, czy tylko w okolicy piątek i szóstek. Jeżeli to stan uogólniony, to najczęściej jego przyczyną jest obecność kamienia i stan zapalny z tym związany. Na zdjęciu panoramicznym widać po stronie prawej zdjęcia (nie wiem, której odpowiada ona w ustach, bo brak oznaczenia na rtg) widać korzeń zęba piątego kwalifikujący się do ekstrakcji, po stronie lewej również w piątce głęboki ubytek z dużym prawdopodobieństwem sięgający do miazgi, co kwalifikuje ząb do leczenia kanałowego. W zębach górnych widać,że niektóre były leczone kanałowo, ale przy tym obrazie rtg nie podjęłabym się ich dokładniejszej analizie- konieczne są zdjęcia punktowe.
Żele stomatologiczne łagodzą stan zapalny, ale nie usuwają jego przyczyny. Myślę,że dużą poprawę poczuje Pani po odpowiednim leczeniu.
Pozdrawiam

Witam,
Zdjęcie jest bardzo słabej jakości , ale po prawej na dole między 5 a 6 jest bardzo głęboka próchnica i z pewnością tam gromadzą się resztki jedzenia co podrażnia dziąsło. Żadne żele stomatologiczne nie pomogą bez ingerencji lekarza. Należy sprawdzić punkty kontaktowe pomiędzy zębami , zobaczyć czy nie ma kamienia poddziąsłowego , itd. Na wizycie konsultacyjnej lekarz zaproponuje Panu właściwe leczenie .
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło