Bóle dziąsła po ekstrakcji zęba

Trzy dni po ekstrakcji bardzo boli mnie dziura po zębie. Jest pierwszy dzień świat gabinety pozamykane. Wczoraj ból był zdecydowanie gorszy natomiast dziś jest uczucie dyskfortu. W razie nasilenia mogę przyjąć lek majamil? Jest to antybiotyk o działaniu przeciwzapalnym m.in na stawy. Wyrwane zęby to: 5i6 prawa górna. Przepraszam za małą spójność, ale wcześniej nie zmiescilem się w słowach. Pozdrawiam.

Dzień dobry, jeżeli po ekstrakcji wytworzył się sucht zębodół to pomóc może tylko wizyta u lekarza. Radzę nie brać lekarstw, a tym bardziej antybiotyków, na własną rękę. Najwyżej przeciwbólowe, ale też w dawce nie przekraczającej normy dziennej. Zebodól musi być przepłukany i założone lekarstwo, które przyniesie Panu trochę ulgi.