Bóle gardła przy przełykaniu a 8. tydzień ciąży

Cześć wam, mam problem jestem już pod koniec 8 tyg ciąży. Przed wczoraj wypiłam zimną wodę z lodówki i od wczoraj boli mnie gardło przy przełykaniu, nawet nie jest zaczerwienione, ani spuchnięte, nie mam kataru, i nie mam temperatury. Od wczoraj psikam spray Argentin T ginekolog powiedział, że jest to bezpieczny lek, płucze gardło wodą z solą i miodem także. Ale martwię się, że ten ból gardła może zaszkodzić dziecku... :( gardło mnie boli tylko przy przełykaniu.. :(

Lek. Katarzyna Szymczak

Raczej nie ma powodu do niepokoju, zapewne to tylko infekcja wirusowa.
Pozdrawiam