Bóle głowy, drętwienie lewej ręki: co znaczą opisane objawy?

Witam.  Mam 21 lat i od pewnego czasu częste bóle głowy w części potylicznej jak i skroniowej (pulsuje), drętwieje mi lewa ręka albo mam uczucie jej osłabienia (uczucie bezwładności), kiedy przykucnę po chwili drętwieją mi nogi, a jeśli podpieram się ręką, to też szybko drętwieje. Mam również czasami zawroty głowy i uczucie, jakbym miała zemdleć. Nie wiem, co robić? Może to od kręgosłupa, bo boli mnie bardzo w odcinku szyjnym jak i lędźwiowym? A może coś z głową? Czasami pojawiają się na mojej głowie pod włosami takie małe wybrzuszenia i nie wiem, od czego to może być? Proszę o pomoc!
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Moim zdaniem wymaga Pani konsultacji lekarskiej. Porady i dyskusje na forum w tym przypadku nie rozwiążą Pani problemu.
Objawy, które Pani opisuje, oczywiście mogą być spowodowane uciskiem na nerw, ale pod uwagę trzeba brać także inne równie prawdopodobne przyczyny (sercowe, centralny układ nerwowy i wiele innych ). Bez oceny Pani stanu fizykalnego nie można żadnej z nich potwierdzić bądź wykluczyć.
Przewlekły charakter objawów zawsze zobowiązuje do rozpoczęcia diagnostyki. Proszę zatem udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który po przeprowadzeniu wywiadu chorobowego i zbadaniu Pani zaproponuje leczenie lub ewentualne dalsze postępowanie diagnostyczne czy też skieruje Panią do odpowiedniego specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie.