Bóle głowy i kłopoty z koncentracją

Ze względu na bardzo dokuczliwe bóle głowy lekarz skierował mnie na rezonans magnetyczny. W miesiącu grudniu przeszedłem ostre zapalenie zatok. W chwili obecnej tomograf komputerowy nie wykazuje istotnych zmian. Mam 62 lata i zauważyłem kłopoty z pamięcią, może bardziej z koncentracją. Czy wyniku badania są jakieś niepokojące opisy? Bardzo proszę o interpretację mojego badania, ponieważ wizytę u lekarza mam dopiero w lutym. Badanie RM głowy wykonano w obrazach T1 i T2 zależnych, w płaszczyznach osiowych, czołowych i strzałkowych, przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego oraz sekwencji DWI i FLAIR. W obu płatach czołowych widoczne są pojedyncze drobne (2-4mm) ogniska hyperintensywne w sekwencji FLAIR i obrazie T2 zależnym, nie wykazując efektu wzmocnienia kontrastowego - najprawdopodobniej zmiany na tle niedokrwiennym. Możliwe także pochodzenie podemielinizacyjne lub pozapalne. Poza tym mózgowia bez zmian ogniskowych, z zaznaczonymi niewielkimi zanikami. Układ komorowy nieposzerzony, bez cech ucisku i przemieszczeń. Rezerwa płynowa podpajęcznówkowa zachowana. Poza tym cech śluzówkowych zgrubień w zatokach przynosowych.

Witam!
Wynik badania wskazuje na obecność pojedynczych drobnych ognisk hiperintensywnych, które mogą mieć podłoże niedokrwienne (małe udary), demielinizacyjne (grupa chorób do których należy m.in. stwardnienie rozsiane) oraz pozapalne (neuroinfekcje). W tej chwili trudno zróżnicować opisany obraz i wybrać najbardziej prawdopodobną przyczynę, choć wydaje się, że zmiany niedokrwienne mogą być najbardziej prawdopodobną przyczynę, tym bardziej, że stwierdzono również niewielkie zaniki mózgowia. Lokalizacja w płatach czołowych tłumaczy zaburzenia koncentracji, pamięci. Wynik należy skonsultować na spokojnie z lekarzem prowadzącym, który w oparciu o badanie neurologiczne będzie mógł dokładniej rozpoznać najbardziej prawdopodobną przyczynę. Pozdrawiam serdecznie!

Zaburzenia koncentracji mogą być na różnym tle: związane z przemęczeniem, stresem , niedokrwistością ..
Bad MRI Badanie RM głowy wykonano w obrazach T1 i T2 zależnych, w płaszczyznach osiowych, czołowych i strzałkowych, przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego oraz sekwencji DWI i FLAIR. W obu płatach czołowych widoczne są pojedyncze drobne (2-4mm) ogniska hyperintensywne w sekwencji FLAIR i obrazie T2 zależnym, nie wykazując efektu wzmocnienia kontrastowego - najprawdopodobniej zmiany na tle niedokrwiennym. Możliwe także pochodzenie podemielinizacyjne lub pozapalne. Poza tym mózgowia bez zmian ogniskowych, z zaznaczonymi niewielkimi zanikami. Układ komorowy nieposzerzony, bez cech ucisku i przemieszczeń. Rezerwa płynowa podpajęcznówkowa zachowana. Poza tym cech śluzówkowych zgrubień w zatokach przynosowych. bez istotnych zmian