Bóle głowy i nerwica lękowa

Witam! od trzech tygodni cierpię na bole głowy-uczucie napięcie ucisku głównie z góry głowy czasami z boku, bóle o średnim nasileniu ale utrzymują się cały dzień często budzę się już z bólem głowy. Ból nie jest związany z wysiłkiem, ćwiczę mimo dolegliwości ćwiczenia łagodne o umiarkowanym nasileniu. Mam nerwicę lekową, miałam objawy somatyczne od strony żołądka, ale przeszły po terapii ciągle żyję w dużym stresie, Czy nerwica i stres mogą być przyczyną? Boje się, ze to guz lub tętniak

Mogą to być objawy nerwicy ale w przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się np. w Poradni Zdrowia Psychicznego i rozpocząć leczenie nerwicy. Główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam