Bóle głowy i szybkie bicie serca przy niedoczynności tarczycy i chorobie Hashimoto

Witam. Pamiętam od zawsze mam bóle głowy lecz od jakiegoś miesiąca znacznie się nasiliły. Ostatnio doszło do tego jeszcze szybkie bicie serca nawet jak leżę w łóżku, nic nie robię i jestem całkowicie odprężona. Dodam, że mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto, ale nie wiem czy to jest jakkolwiek powiązane. Trochę mnie to niepokoi i jest bardzo uciążliwe w funkcjonowaniu dlatego proszę o w miarę szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Choroba Hashimoto ma tendencję do przebiegania z okresami niedoczynności i nadczynności tarczycy. Jeśli w Pani przypadku doszło do rozwoju tej ostatniej może ona powodować zwiększoną częstość pracy serca i podwyższone ciśnienie tętnicze, które z kolei może doprowadzać do bólów głowy. Dla tego w pierwszej kolejności proponowałabym skontrolować funkcję tarczycy (TSH, fT3, fT4) i skonsultować się z lekarzem POZ.