Bóle głowy i zawroty po udarze móżdżku

mąż miał udar w poniedziałek udar móżdżka i cały czas ma zawroty głowy i silny ból oraz stwierdzono oczopląs po udarze po dzisiejszych badaniach morfologicznych wyszło ze ma 14000 krwinek białych ,pomimo podawanych leków bóle głowy oraz zawroty nieprzeszły co może być przyczyną takiej dużej ilości krwinek białych i czemu nie ustępuje ból?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety takie dolegliwości mogą występować po udarze móżdżku. Udar móżdżku jest ogromnym stresorem dla organizmu i sam w sobie może powodować wzrost leukocytów. Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Pozdrawiam.