Bóle głowy, kręgosłupa...

Witam serdecznie. Kobieta, lat 40, nigdy żadnych problemów zdrowotnych. Od 3 miesięcy bardzo silne bóle głowy (codziennie!!!) oraz bóle oczu. Ból ogarnia całą głowę, promieniując na czoło oraz skronie, które są bardzo tkliwe na dotyk. Kilka dni temu zaczął mnie również boleć kręgosłup szyjny, który powoduje jeszcze silniejsze nasilenie bólu i problemy z odwracaniem głowy (ból jest ciągły, wrażenie wbijania w mózg kości czaszki). W pozycji leżącej sytuacja wygląda jeszcze gorzej. Nie jestem w stanie leżeć na boku... mam wrażeni,e że głowę mi chce rozsadzić, a ból gałek ocznych jest tak silny, że nie mogę nimi poruszać. Najdrobniejszy ruch powoduje niewyobrażalne cierpienie. Nawet poduszka wydaje się być kamieniem! Czasem dochodzi do lekkiego drętwienia boków twarzy oraz rozpychania nosa. Robiłam następujące badania: stomatolog, ginekolog, laryngolog, okulista, tarczyca, rtg klatki piersiowej, wirus żółtaczki, usg brzucha, cholesterol, glukoza, kreatynina, elektrolity, rtg kręgosłupa, lipidogram, alat, aspat, mocz, ekg serca, ob, crp oraz tomografię głowy, która niczego nie wykazała. Odruchy neurologiczne w normie, a lekarze nie wiedzą, co mi jest (3 razy byłam w szpitalu). Jedynym złym wynikiem jest leukocytoza - 14 tys. oraz gorączka - od 37 do 38 st. Leki, które mi przepisano, nasilały jeszcze bardziej bóle głowy. W chwili obecnej czekam na rezonans magnetyczny głowy (dopiero na lutego), a jedynym lekiem, jaki biorę jest ketonal, który lekko łagodzi bóle. Błagam o pomoc, bo dłużej tego nie wytrzymam, jestem na granicy wytrzymałości. Co jeszcze mogę zrobić, a raczej co lekarze mają zrobić??? Co to za choroba, skoro rozkładają ręce? Czy mogę sama zgłosić się do szpitala z bólem i czy zostanę przyjęta? Już sama nie wiem, jak to wszystko ogarnąć.

KOBIETA ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Lek. Izabela Brym
60 poziom zaufania

Witam.

W pierwszej kolejności powinna Pani wykonać rezonans kręgosłupa szyjnego (ocena pod kątem dyskopatii, która u tak młodej osoby może nie dać zmian w rtg kręgosłupa szyjnego) i jaskry (okulista). Rezonans magnetyczny głowy może pokazać obecność zmian ogniskowych w mózgu, a CT zatok - przewlekłe zmiany zapalne. Powinna Pani też udać się na konsultację reumatologiczną. Jeśli zgłosi się Pani na izbę przyjęć z powodu silnych bólów głowy, lekarz dyżurny zdecyduje o konieczności hospitalizacji (w nagłych przypadkach skierowanie nie jest konieczne).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty