Bóle głowy, lekki zawroty, osłabiona ręka i słabsze czucie w opuszkach palców a nerwy

Witam. Objawy występowały stopniowo. Najpierw występowały bóle głowy, z uczuciem lekkich zawrotów głowy. Wiązałem je z bardzo stresujacym tygodniem. Później zauważyłem, że prawa ręka jest jakby inna, osłabiona. Po paru dniach podobne uczucie przeszło na prawą nogę, całą. Do tego doszło słabsze czucie w opuszkach palców (bardziej w ręce prawej, w lewej w miejszym stopniu). Dodam, że opisywane objawy trwają bez przerwy od ok 3 dni. Czy możliwe, że to na tle nerwowym i nie mam się czym martwić?

Witam. Najpierw powinien udać się Pan do lekarza rodzinnego. Od niego prawdopodobnie uzyska Pan skierowanie do neurologa. Innym rozwiązaniem jest prywatna wizyta u neurologa, bez skierowania. Lekarz neurolog zdiagnozuje, co może być przyczyną Pańskich objawów np. ucisk w kręgosłupie. Jeżeli wszystkie badania wyjdą w normie i wykluczone zostanie podłoże somatyczne zaburzeń, dopiero wtedy możemy zastanawiać się nad podłożem nerwicowym. Małgorzata Danielewicz