Bóle głowy po oczyszczaniu zęba

Miałem leczony ząb 6 , był bardzo zepsuty natomiast dentysta go oczyścił i zaplombował ale nie dał na niego "gwarancji" . Od strony zęba wyskoczyło mi wybrzuszenie na podniebieniu twardym bez koloru. Od tego miejsca promieniuje ból na przód głowy. Głowa boli codziennie od rana plus boli też szyja i kark. Towarzyszy temu także złe samopoczucie. Wyczułem tez na szyi jeden mały węzełek chłonny. Ząb sam w sobie nie boli chyba że kłuje przy przeżuwaniu. Taki stan utrzymuje się od 3 tyg. Co to jest?

Wszystko wskazuje na to , że w tkankach okołowierzchołkowych toczy się proces zapalny . Radzę jak najszybciej zgłosić się do stomatologa , nie czekać aż ząb zacznie boleć czy obrzęk powiększy się.

Prawdopodobnie jednak leczenie nie zakończyło sie powodzeniem , z opisu wynika , że jest stan zapalny , byc może ropny od kanału podniebiennego zęba 6 , trzeba zrobić dokładną diagnostykę , dobrze by skonsultować to z lekarzem stomatologiem endodontą , czy jes w stanie coś zrobić , czasem wykorzystują mikroskop można jeśzcze coś "uratować" lub od razu zdecydować się na usunięcie