Bóle głowy podczas zasypania

Witam!

Od kilku lat mam problem z zasypianiem. Przy zasypianiu mam nagłe bóle głowy, które mogę określić jakby z tyłu głowy pękał mi balon z czymś ciepłym. Gdy szybko wstanę ból mija. Dodam, że w ciąży (1, 5 roku temu) w ogóle nie miałam takich bólów. Wszystkie wyniki były idealne, ciśnienie też. Wychowuję sama córkę i syna. Zastanawiam się, czy to nie przypadkiem stres. Proszę o odpowiedź, co powinnam zrobić.

Z góry dziękuję.

Lek. Marta Hat

Witam!

W pierwszej kolejności należałoby ocenić, czy przyczyną dolegliwości bólowych nie są choroby somatyczne. Proponuję kontrolę ciśnienia tętniczego krwi, zwłaszcza w godzinach wieczornych oraz wizytę u lekarz rodzinnego, z rozważeniem konsultacji neurologicznej. Jeżeli wyniki badań będą prawidłowe, a neurolog nie stwierdzi przyczyn wymagających leczenia celowa będzie wizyta u psychologa/psychoterapeuty. Pani intuicja sugeruje, że dolegliwości mogą być wynikiem sytuacji stresowych - oczywiście może tak być, jednak by postawić hipotetyczną diagnozę konieczna byłaby dłuższa rozmowa. Jeżeli objawy mają podłoże psychogenne wskazana byłaby psychoterapia.

Pozdrawiam