Kobieta , 29 lat Na co dzien odzywiam sie "chudo", tzn duzo warzyw, gotowane mieso.Ogolnie lubie zjesc duzo, dlatego wybieram wszystko co najmniej kaloryczne. Nie uzywam cukru. Sa sytuacje ze zjem cos slodkiego w gosciach i zaczyna sie glowny problem - Po kilku godzinach czuje sie jakbym miala kaca. Boli mnie glowa, jest mi troche niedobrze i strasznie chce mi sie pic, do tego mam przyspieszony puls. Mierzylam ostatnio cukier, ale nie na czczo i wynik 90. Czego moga byc to objawy? Prosze o pomoc.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Amelia Świsłowska 60
Amelia Świsłowska Dietetyk, Żukowo 60 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam,
z takimi objawami dobrze udać się do lek. rodzinnego - on poprowadzi diagnostykę.

Dobrze jest pomyśleć przed wizytą, czy te przypadłości pojawiły się u Pani nagle, czy towarzyszą Pani od dawna. Mogą to być zaburzenia enzymatyczne, np. trawienia węglowodanów lub coś zupełnie innego.
Proszę także spróbować zmierzyć cukier wtedy, gdy pojawią się u Pani ww. objawy (czyi po zjedzeniu słodkiego).

Pozdrawiam
www.poradnialubczyk.pl

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie stężenia glukozy – Stężenie glukozy we krwi to ważny wskaźnik wykorzystywany w profilaktyce w kierunku cukrzycy, w jej rozpoznawaniu. Poprzez badanie stężenia glukozy we krwi odbywa się również kontrola cukrzycy. Stężenie glukozy we krwi wykonywane jest w stanach hipoglikemii, tzn.
  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.
Artykuły na ten temat
Alkohole

Leki a alkohol

Coraz większa liczba osób, nie tylko w polskim społeczeństwie, przyjmuje różnego rodzaju leki. Ilość przyjmowanych specyfików farmaceutycznych rośnie w dramatycznym tempie z roku na rok. Jako potencjalni odbiorcy powinniśmy wiedzieć, że niebezpieczne...

Ból głowy - przyczyny, objawy, rodzaje, leczenie

Potwierdzone sposoby na ból głowy

Potwierdzone sposoby na ból głowy

Wiemy, że ból głowy, w trakcie którego masz wrażenie, że twoja czaszka za chwilę eksploduje, a pulsowanie nie pozwala myśleć, może skutecznie zepsuć dzień. Zamiast łykać silne leki przeciwbólowe, lepiej wypróbuj sprawdzone sposoby, które pomogą pozbyć...

Ból głowy - przyczyny, objawy, rodzaje, leczenie

Jedzenie, które ukoi ból głowy

Jedzenie, które ukoi ból głowy

Arbuz Odwodnienie to jedna z głównych przyczyn bólów głowy. Zamiast od razu sięgać po tabletkę, uzupełnij niedobór płynów. Możesz to zrobić jedząc nawadniające pokarmy, takie jak arbuz. Woda zawarta w owocach i warzywach zawiera podstawowe minerały, takie...