Bóle głowy spowodowane nerwicą

Od jakiegoś czasu mam dziwne bóle głowy. Większość z nich spowodowane jest nerwica ktora z kolei jest spowodowana przez zle przeżycie z przeszłości (pół roku temu moja mama umarła, pękł jej tętniak)od tej pory jestem przewrażliwiona na bóle głowy. Dokładniej chodzi mi o dzisiaj. niczym sie nie denerwowałam i nagle zrobiło mi sie słabo, kręciło mi sie w głowie, widziałam jakby za mgła i z tylu z prawej strony odczułam palący ból w głowie, często czuje jak cos mi ściska w srodku. Co jest nie tak ?

Witam
Ból głowy zapewne jest konsekwencją zaburzeń nerwicowych i wspomnianych
przez Panią przykrych doświadczeń z przeszłości. Aby jednak nie doświadczać
bólu głowy z niepokoju o własne zdrowie, warto skonsultować się
z neurologiem, który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną
i ewentualnie zastosuje odpowiednie leczenie.
Przede wszystkim jednak należy uporać się z zaburzeniami nerwicowymi.
W leczeniu nerwicy najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny
i znalezienia sposobu rozwiązania problemu jest podjęcie
psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,
sama pani zauważyła, że w związku z przeżyciami związanymi ze śmiercią mamy zaczęły pojawiać się bóle głowy i bardzo duża wrażliwość na nie. Dlatego warto aby podjęła pani terapię nerwicy podczas której na pewno będzie miejsce także na rozmowę o pani stracie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby udała się pani na wizytę do lekarza rodzinnego aby sprawdzić czy wszystko fizycznie jest w porządku. Kiedy jednak wykluczy się przyczyny fizyczne pani dolegliwości należałoby skoncentrować się na psychoterapii.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki