Bóle głowy, szum w uszach i osłabienie organizmu

Witam! Mam 20 lat. Od około 4 miesięcy cierpię na codzienny ból głowy. Z początku był to ból w okolicach prawego oka i zdiagnozowana jako nerw trójdzielny, lecz po tym zaczęły się następne problemy. Od 2 miesięcy słyszę szum w uszach oraz stały ból głowy z tyłu, czasem jest mocniejszy. Zostały mi wykonane badania: morfologia, usg brzucha, tympanogram, badania na TSH, kreatyna, potas (5,68, max: 5,10 w moim wieku), echo serca. Wszystkie badania wykazały, że słuch mam dobry, tylko mam podwyższony potas oraz skacze mi ciśnienie (rodzinne). Zazwyczaj jestem bardzo zmęczony, osłabiony. Mam dostać skierowanie na rezonans magnetyczny. Mogę się czegoś obawiać? Czy to może być coś poważnego?

Witam serdecznie!

Przyczyn bólu głowy może być wiele, poprzez przyczyny pierwotne (na przykład migrena, ból napięciowy) lub wtórne, które powstają w przebiegu innych schorzeń. Tak więc ból głowy może być objawem towarzyszącym i występować wtórnie do różnych chorób, zarówno występujących lokalnie (jak choroby laryngologiczne i okulistyczne) jak i ogólnoustrojowo (np. nadciśnienie tętnicze, choroby reumatyczne).

Nieprawidłowe ciśnienie tętnicze mogą być przyczyna objawów.

Natomiast nie można wykluczyć, że przyczyna dolegliwości jest inna- jeżeli lekarz specjalista zaleca wykonanie rezonansu głowy z pewnością proszę poddać się badaniu. Częstą przyczyną codziennych bólów głowy są bóle o charakterze napięciowym.
Natomiast jeżeli chodzi o poziom potasu, proszę spróbować ponownie oznaczyć poziom elektrolitów, gdyż niekiedy nieprawidłowe pobranie krwi lub zbyt długi okres od pobrania do oznaczenia jest powodem fałszywie podniesionego wyniku.
Pozdrawiam