Bóle głowy uciskające prawą stronę

Witam. Od około dwóch tygodni odczuwam dziwny ból po prawej strony głowy - tak jakby cos uciskalo mi czaszke, w tym samym czasie prawie zawsze boli mnie łopatka, ramie, czasami nawet noga. Czasami bol przenosi sie na lewa strone. Pare razy odczuwalam tez bol zebow, ale dentysta mowi,ze wszystko ok. Dodam, ze prowadze siedzacy tryb zycia, choc zaczelam sie troche ruszac mialam stresujaca sytuacje i ciagle sie denerwuje. Ból czasem ustaje po ulozeniu sie w wygodnej pozycji. Co robic?

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, lokalizacja, charakter, pora występowania, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych.