Bóle głowy, uczucie duszności i przytłoczenia

Dzień dobry Zawsze byłem osobą melancholijną, z niską samooceną i trudnościami w kontaktach towarzyskich. Uważałem to za część mojej osobowości. Niestety to się nasila, obecnie stale mam wrażenie, że nic dobrego mnie nie czeka, bezsilność doprowadza mnie dosłownie do płaczu. Mam problemy ze snem, natłok negatywnych myśli doprowadza mnie do ostrych bólów głowy, uczucia duszności i przytłoczenia. W dzień mam problemy z koncentracją, jakbym w głowie zamiast mózgu miał lepką bezkształtną masę.

Witam,

zachęcam do kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą. Podczas spotkań ze specjalistą będzie Pan miał okazję przyjrzeć się swojemu życiu, codziennemu funkcjonowaniu. Lepiej poznać siebie, znaleźć źródło opisanych przez Pana uczuć, nastrojów, doświadczanego problemu. Z pewnością może Pan wpłynąć na swoje życie w taki sposób, by móc wykorzystać w pełni swój potencjał do realizowania wyznaczonych sobie celów życiowych.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Depresja ma różne oblicza, objawy, przyczyny itd., w zależności od tego dobiera się odpowiedni sposób leczenia.

Witam. Proszę wybrać się do psychologa i do psychiatry i to bez zbędnej zwłoki. Tych objawów nie można już nazwać częścią osobowości, zwłaszcza że utrudniają Panu życie. Wygląda to na depresję albo nerwicę, ale specjalista po spotkaniu z Panem na pewno postawi trafniejszą diagnozę. Pozdrawiam i życzę powodzenia!