Bóle głowy, uczucie suchości i wypychania oczu

Witam.Byłam u okulisty z uwagi na bóle głowy uczucie suchości i wypychania oczu. Zalecońo odpocząć od soczewek i stwierdzono zwyrodnienia obwodowe siatkówki.Dobrano okulary o 1mocniejsze od soczewek (soczewki-5.75)ale doktor powiedział,że okulary muszą być mocniejsze.Póki co mam te-5.75czekam na nowe. Mam dziwne uczucie w okolicach gałki ocznej głównie przy ruchach w boki i zmęczenie. czy doktor nie wykrył czegoś badając w lampie?czy to przez za słabe okulary gdyż obecnie noszę stare.

Piotr Pilarski

Takie objawy są typowe przy złym dopasowaniu okularów. Po zmianie na mocniejsze objawy powinny ustąpić.

Pozdrawiam.