Bóle głowy w ciąży. Jakie mogą być przyczyny i czy mogę im jakoś zapobiec?

Witam,
mam kolejne pytanie. Mam 28 lat i jestem w 8 tygodniu ciąży, od kilku dni męczą mnie potworne bóle głowy, nigdy nie miałam problemów z migrenami. Głowa boli mnie z różną intensywnością, przez cały dzień od momentu przebudzenia i utrudnia mi również zasypianie, jeśli chodzi o moje ciśnienie, to wynosi średnio 128/87, boję się, czy te ciągłe bóle głowy nie odbiją się na zdrowiu mojego dziecka i moim.
Jakie mogą być przyczyny i czy mogę im jakoś zapobiec?

Dzień dobry!
Jeśli takie bóle pojawiły się w ciąży, to powinno poszukać się ich przyczyny. Jeśli ciśnienia są dobre, to może przyczyną są zaburzenia dopływu krwi do mózgu. Proszę wykonać badanie układu krzepnięcia i zgłosić się z wynikami do lekarza.
Z poważaniem