Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle głowy, zmęczenie i osłabienie

Po mimo że badania mam książkowe, to boli mnie głowa, szczególnie część potyliczna, ale ból przemieszcza się też w głowie, jest piekący, za uszami,lub uciskający czuje się osłabiony i już tym zmęczony ponieważ borykam się prawie z tym od roku. Zacząłem teraz rehabilitację ale po ćwiczeniach gdy wstałem z krzesła to zakręciło mi się w głowie tak że musiałem chwile postać żeby było dobrze. Nie wiem jakie mogą być przyczyny. Leżałem na neurologi, tomograf i rezonans jest dobry.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące itd itd... Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.

TK i MRI w przypadku bólów głowy zazwyczaj są prawidłowe, chyba że są to wtórne bóle głowy spowodowane zmianą w mózgu.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy