Bóle głowy, zmęczenie i osłabienie

Po mimo że badania mam książkowe, to boli mnie głowa, szczególnie część potyliczna, ale ból przemieszcza się też w głowie, jest piekący, za uszami,lub uciskający czuje się osłabiony i już tym zmęczony ponieważ borykam się prawie z tym od roku. Zacząłem teraz rehabilitację ale po ćwiczeniach gdy wstałem z krzesła to zakręciło mi się w głowie tak że musiałem chwile postać żeby było dobrze. Nie wiem jakie mogą być przyczyny. Leżałem na neurologi, tomograf i rezonans jest dobry.

W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące itd itd...
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.

TK i MRI w przypadku bólów głowy zazwyczaj są prawidłowe, chyba że są to wtórne bóle głowy spowodowane zmianą w mózgu.